neděle 6. března 2011

Hello Kitty Cake and CupcakesMoje malá neteřinka si přála k narozeninám dort s Hello Kitty, tak jsem se včera do toho s vervou pustila a tohle je výsledek.


No ale protože má malou sestřičku, která má také ráda Hello Kitty, tak jsem si říkala, jak bych to mohla udělat, aby jí to nebylo líto. No a tak vznikla tahle kolekce Hello Kitty cupcakes, o kterou se může malý oslavenec podělit se sourozencem a dalšími hosty na oslavě.


Pokud nemáte díky pracovnímu vytížení čas nazdobit narozeninový dort, takovéto cupcakes jsou velice efektní a čím dál populárnější náhradou dortu. Naaranžujte je na hezký podstavec a to budete koukat, kolik sklidíte poklon od hostů. Děti je také milují a mohou dokonce pomoci se zdobením. Jak na to?


Proč třeba na cupcake nedat ozdobu postavičky, kterou má Váš malý oslavenec nejraději?  Já jsem to udělala takto. Půjčila jsem si od neteřinky její oblíbenou postavičku Hello Kitty a obtiskla jsem ji do fondánu. Aby se Vám postavička z fondánu hezky vyklopila, nezapomeňte jak fondán, tak figurku posypat troškou moučkového cukru nebo pokud máte, tak kukuřičnou moukou, která je jemější. Vznikne Vám tak formička, kterou musíte nechat tak týden zaschnout. Když pak potřebujete začít zdobit, tak si připravte zaschlou formičku a kousek fondánu (oboje opět nezapomeňte pocukrovat nebo pomoučnit kukuřičnou moukou). Natlačte fondán do formičky a opatrně ho vyjměte. Nechte ji chvilku zaschnout a pak ji potravinářskými barvami stačí dokreslit a máte hotovou ozdobu na cupcake. Tady je výsledek mojí Hello Kitty z takto vyrobené formičky. Ušetří Vám to čas. Né vždy máme čas modelovat. Tím spíž, pokud potřebujete nazdobit třeba 40 cupcakes. Formička Vám zůstane natrvalo. Nekazí se, pokud ji máte uloženou v suchu a chladu. Můžete si tak vytvořit formičky na Velikonoce (roztomilé zajíčky či kuřátka) nebo Vánoce atd. Fantazii se meze nekladou.

Veselé zdobení a mnoho nadšených oslavenců!

Do your children also want a cake featuring their favourite cartoon character? Are you panicking that you aren't good at modelling or that you don't have the time to make a figurine, let alone a number of figurines for a large number of cupcakes for a themed party? I have a little trick for you. Not only is it easy to do, but it is also an inexpensive solution, which in addition saves heaps of time. Make yourself a character mould.

Here is how I made my Hello Kitty moulds for the Hello Kitty cupcake decorations above. Take your child's favourite plastic toy, dust it with corn flour, press it into well-kneaded and corn-flour dusted fondant then carefully remove the figurine. Let the mould dry for up to a week depending on the humidity. When you are ready to decorate your cake or cupcakes just dust both the mould and a small amount of fondant and press it into the mould. Remove carefully and let dry. Hand paint details on the figure using food colours and a fine brush and you are done. Next time you are making Christmas or Easter cake or cupcake decorations why not use this technique as well?

7 komentářů:

 1. Sweet and perfect and true to the character. And the tip is appreciated by all of us Grandmas who like to bake things with and for our GRANDS.

  Outstanding, as usual, Hana!

  rachel

  OdpovědětVymazat
 2. Thank you very much, Rachel, for all your wonderful comments and ongoing support. I really appreciate it.

  Hana :)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera! Budu muset vyšpekulovat, jestli by takhle šel vytvořit spiderman:-))

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den a děkuji za pochvalu, určitě to půjde, jen to bude trošičku pracnější, protože má více detailů. Ideální by byla například maska Spidermana na výrobu podobné formičky, úplně to vidím na cupcake.

  Držím palce, ať se Vám to povede.

  Hana :)

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Hanko, nemáte na sebe nějaký kontakt? moc ráda bych se vás zeptala na pár věcí? děkuji Iveta

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den Iveto,

  pro snazší formu kontaktu jsem na levou stranu blogu (pod můj profil) přidala šablonu, přes kterou mi můžete snadno poslat email. Budu se těšit.

  Hezký den,

  Hana :)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...